Senaste resultat

Antal: 696


Sö 2018-05-13

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
700 HJ18 20:30 IBF Örebro - Onyx IBS 2-3 Lu C FINAL
701 DJ 20:30 IBF Backadalen/Zenith - IK Sirius FBC 4-3 Lu D FINAL
699 P03 20:30 Ledbergs IF - IK Sirius FBC 1-0 (STR)(FL) Lu A FINAL
698 P02 19:40 Ankarsvik BK - FBC Lerum 4-5 (STR)(FL) Lu D FINAL
697 HJ20 19:40 Vimmerby IBK - Bele Barkarby IF IBF 3-4 Lu C FINAL
696 F01 19:40 Huddinge IBS - Karlstad IBF U 1-0 Lu A FINAL
695 HJ18 18:50 IBF Örebro - Bele Barkarby IF IBF 4-3 Lu D Semifinal 1
694 H 18:50 IBK Lockerud/Mariestad - Älvsjö AIK 1-3 Lu C FINAL
691 DJ 18:50 IBF Backadalen/Zenith - Hofors IBK/KAIS Mora IF 3-2 JA 1 Semifinal 1
693 P01 18:50 FBS Bohemians (CZ) - Lindås Waves 3-2 Lu A FINAL
692 DJ 18:50 IK Sirius FBC - Djurgårdens IF IBS 3-2 (FL) JA 2 Semifinal 2
690 HJ18 18:50 Onyx IBS - AIK IBF 5-4 (STR)(FL) HBO Semifinal 2
684 P03 18:00 FBS Bohemians (CZ) - Ledbergs IF 1-5 JA 2 Semifinal 1
686 D 18:00 Bele Barkarby IF - Vendelsö IK 5-0 Lu C FINAL
689 P03 18:00 IK Sirius FBC - IBK Sundsvall U Nord 4-1 ORN Semifinal 2
687 F01 18:00 Huddinge IBS - IBF Hedemora 5-1 Lu D Semifinal 1
688 HJ20 18:00 Bele Barkarby IF IBF - Tungelsta IF 5-2 Lu B Semifinal 2
685 HM 18:00 AXA All Star Team - B-Laget 3-2 Lu A FINAL
683 F01 18:00 Karlstad IBF U - Fagerås BK/GS86 1-0 JA 1 Semifinal 2
682 HJ20 18:00 Vimmerby IBK - Åkersberga IBF 6-1 HBO Semifinal 1
676 H 17:10 Älvsjö AIK - IBF Borlänge 4-2 JA 2 Semifinal 2
678 DJ 17:10 Täby FC - Hofors IBK/KAIS Mora IF 2-3 Lu C 1/4-final 2
681 P02 17:10 IBF Örebro - Ankarsvik BK 2-3 ORN Semifinal 1
674 DJ 17:10 Bele Barkarby IF - IK Sirius FBC 2-3 HBO 1/4-final 3
680 P02 17:10 FBC Lerum - Bele Barkarby IF 3-0 Lu B Semifinal 2
677 DJ 17:10 Djurgårdens IF IBS - Sköndals IK 2-0 Lu A 1/4-final 4
679 DJ 17:10 Vendelsö IK - IBF Backadalen/Zenith 2-3 (FL) Lu D 1/4-final 1
675 H 17:10 IBK Lockerud/Mariestad - Bele Barkarby IF 5-3 JA 1 Semifinal 1
673 P01 16:20 Lindås Waves - Floorball Chodov (CZ) 6-3 ORN Semifinal 2
671 P07-1 16:20 4 Player Team (CZ) - Västerhaninge IBK (P08) Dolt Lu D
669 HJ20 16:20 IBF Falun U - Vimmerby IBK 0-1 Lu A 1/4-final 1
672 HJ20 16:20 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 1-0 (FL) Lu B 1/4-final 2
670 P01 16:20 FBS Bohemians (CZ) - Nykvarns IF 3-1 Lu C Semifinal 1
668 P07-1 16:20 UKS Europejczyk Gdansk (08) - IBF Falun U (P09) Dolt JA 2
667 HJ20 16:20 IBF Borlänge - Tungelsta IF 2-3 JA 1 1/4-final 4
666 HJ20 16:20 Bele Barkarby IF IBF - Vendelsö IK 4-0 HBO 1/4-final 3
664 P03 15:30 Telge SIBK - Ledbergs IF 2-3 Lu B 1/4-final 2
662 H 15:30 Bele Barkarby IF - IBK Härnsösand 5-2 Lu C 1/4-final 2
665 F01 15:30 FBS Slavia Plzen (CZ) - IBF Hedemora 3-4 ORN 1/4-final 2
663 F01 15:30 Pixbo/Wallenstam IBK - Fagerås BK/GS86 2-3 (STR)(FL) Lu D 1/4-final 4
661 H 15:30 IBF Borlänge - FBC Lerum 3-1 Lu A 1/4-final 4
659 P03 15:30 IBK Sundsvall U Nord - Sandvikens AIK 3-1 JA 1 1/4-final 4
660 P03 15:30 IK Sirius FBC - Torshälla IBK 8-2 JA 2 1/4-final 3
658 P03 15:30 Duvbo IK - FBS Bohemians (CZ) 1-5 HBO 1/4-final 1
655 P02 14:40 FBC Lerum - Tungelsta IF 7-1 Lu D 1/4-final 3
657 HJ18 14:40 Bele Barkarby IF IBF - Ingarö IF 9-3 ORN 1/4-final 2
653 P04 14:40 Team Thurgau (Sch) - Ankarsviks BK 4-1 Lu A FINAL
656 HJ18 14:40 Västerås IB U - AIK IBF 2-3 (STR)(FL) Lu B 1/4-final 4
654 F02 14:40 FBS Bohemians (CZ) - Team Thurgau (Sch) 0-1 Lu C FINAL
652 HJ18 14:40 Black Angels (CZ) - IBF Örebro 3-4 JA 2 1/4-final 1
651 P02 14:40 Ledbergs IF - Bele Barkarby IF 1-3 JA 1 1/4-final 4
650 HJ18 14:40 FBC Ostrawa (CZ) - Onyx IBS 3-6 HBO 1/4-final 3
642 P02 13:50 Nykvarns IF - IBF Örebro 3-4 HBO 1/4-final 1
646 P05 13:50 Ingarö IF - IBF Falun/HAIK 7-1 Lu C FINAL
644 P01 13:50 FBC CPP Bystron (CZ) - Floorball Chodov (CZ) 2-3 JA 2 1/4-final 4
647 D-1 13:50 Vendelsö IK - Hultberg/Björkås IBF 2-1 Lu D
649 P01 13:50 FBS Bohemians (CZ) - Insjöns IF BK 8-4 ORN 1/4-final 1
645 P01 13:50 Nykvarns IF - Tillberga IK/Skälby IBK 2-1 Lu A 1/4-final 2
648 P02 13:50 Ankarsvik BK - Arlanda IBK 4-0 Lu B 1/4-final 2
643 P01 13:50 Örebro SK U - Lindås Waves 1-4 JA 1 1/4-final 3
641 P03 13:00 Samuelsdals IF - Sandvikens AIK 2-3 (STR)(FL) ORN 1/8-final 8
638 F04 13:00 FBS Bohemians (CZ) - Örsundsbro IF 1-2 (STR)(FL) Lu C FINAL
640 P07-1 13:00 Floorball Chodov (CZ) (P08) - IBF Falun U Dolt Lu B
639 P03 13:00 Ledbergs IF - Team Thurgau (Sch) 3-0 Lu D 1/8-final 4
637 F05 13:00 Hässelby SK - Åkersberga IBF (F06) 3-1 Lu A FINAL
636 P07-1 13:00 FBS Gorily Plzen (CZ) - Västerhaninge IBK (P08) Dolt JA 2
635 D-1 13:00 Åkersberga IBF - St Croix (NOR) 6-0 JA 1
634 P06-1 13:00 IBF Falun U - Töjnan IBK Dolt HBO
632 P04 12:10 Ankarsviks BK - Floorball Chodov (CZ) 3-1 Lu B Semifinal 2
633 P04 12:10 Jakobsbergs IBF - Team Thurgau (Sch) 1-8 ORN Semifinal 1
631 P05 12:10 Ingarö IF - Hässelby SK 3-2 Lu D Semifinal 1
629 F02 12:10 FBS Bohemians (CZ) - Västerås IB U 3-1 (STR)(FL) Lu A Semifinal 1
627 P06-1 12:10 Vallentuna IBK Svart - Västerhaninge IBK Dolt JA 1
630 F02 12:10 Örebro Innebandy - Team Thurgau (Sch) 0-4 Lu C Semifinal 2
628 P05 12:10 Åkersberga IBF - IBF Falun/HAIK 3-4 JA 2 Semifinal 2
626 P07-1 12:10 Paskov Saurians (CZ) - IBF Falun U 1 (P08) Dolt HBO
619 HJ18 11:20 Ingarö IF - Rotebro IS IBK 3-2 JA 1 1/8-final 4
625 HJ18 11:20 AIK IBF - Ledbergs IF 2-1 ORN 1/8-final 8
621 P01 11:20 Floorball Chodov (CZ) - FBS Slavia Plzen (CZ) 8-1 Lu A 1/8-final 8
624 P01 11:20 IBF Dalen - Tillberga IK/Skälby IBK 1-4 Lu B 1/8-final 4
622 F03 11:20 FBS Bohemians (CZ) - Pixbo/Wallenstam IBK 3-4 Lu C FINAL
623 HJ18 11:20 Bele Barkarby IF IBF - Gävle GIK 5-2 Lu D 1/8-final 3
620 HJ18 11:20 IBK KÖPING - Västerås IB U 0-1 (FL) JA 2 1/8-final 7
618 HM 11:20 B-Laget - BK Ockra 4-1 HBO Semifinal 2
612 DJ 10:30 Pixbo/Wallenstam IBK - IK Sirius FBC 2-5 JA 2 1/8-final 6
614 DJ 10:30 KFUM Kumla - Sköndals IK 2-4 Lu C 1/8-final 8
617 DJ 10:30 Hofors IBK/KAIS Mora IF - Fagerås BK/GS86 1-0 ORN 1/8-final 4
610 HM 10:30 AXA All Star Team - Liljans SK 7-2 HBO Semifinal 1
616 P06-1 10:30 4 Player Team (CZ) - IBF Offensiv Lidingö 1 Dolt Lu B
613 D-1 10:30 Bele Barkarby IF - Vendelsö IK 2-0 Lu A
615 D-1 10:30 IBF Falun U - Djurgårdens IF IBS 1-1 Lu D
611 DJ 10:30 IBF Backadalen/Zenith - IBF Falun U 2-1 JA 1 1/8-final 2
609 D-1 09:40 St Croix (NOR) - Hultberg/Björkås IBF 1-6 ORN
606 P07-1 09:40 TJ Sokol Nehvizdy (CZ) - Samuelsdals IF Dolt Lu C
608 F02 09:40 Ekerö IK - Västerås IB U 1-3 Lu B 1/4-final 2
607 F02 09:40 FBS Bohemians (CZ) - Röbäcks IF 6-1 Lu D 1/4-final 1
605 F02 09:40 Örebro Innebandy - Värmdö IF 2-0 Lu A 1/4-final 3
604 P07-1 09:40 4 Player Team (CZ) - IBF Falun U (P09) Dolt JA 2
603 F02 09:40 Team Thurgau (Sch) - 4 Player Team (CZ) 6-2 JA 1 1/4-final 4
602 P06-1 09:40 IBF Offensiv Lidingö 2 - Särö Seahawks Dolt HBO
599 P04 08:50 Bele Barkarby IF - Team Thurgau (Sch) 1-4 Lu D 1/4-final 2
601 P04 08:50 Floorball Chodov (CZ) - Partille IB 2 10-3 ORN 1/4-final 4
600 H-2 08:50 Floorball Chodov (CZ) - Bele Barkarby IF 3-7 Lu B
598 H-2 08:50 Surahammars IBF - Älvsjö AIK 0-5 (WO) Lu C
595 F03 08:50 FBS Bohemians (CZ) - Bele Barkarby IF Svart 3-1 JA 1 Semifinal 1
597 P06-1 08:50 Västerhaninge IBK - Floorball Chodov (CZ) Dolt Lu A
596 F03 08:50 Pixbo/Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF Vit 3-1 JA 2 Semifinal 2
594 P07-1 08:50 IBF Falun U - Paskov Saurians (CZ) Dolt HBO
591 P02 08:00 Ledbergs IF - Farsta Sharks IBK 3-1 Lu D 1/8-final 7
593 P05 08:00 IBF Falun/HAIK - Floorball Chodov (CZ) 5-2 ORN 1/4-final 4
589 P02 08:00 Ankarsvik BK - IBF Dalen 4-1 Lu A 1/8-final 3
592 P05 08:00 Hässelby SK - TPS Tigers 2 (Fin) 2-0 Lu B 1/4-final 2
590 P02 08:00 Arlanda IBK - IBK Lockerud 3-1 Lu C 1/8-final 4
588 P05 08:00 Stäkets IF - Ingarö IF 1-4 JA 2 1/4-final 1
587 P02 08:00 Team Thurgau (Sch) - Bele Barkarby IF 2-3 JA 1 1/8-final 8
586 P05 08:00 Åkersberga IBF - IBF Leksand 2-1 HBO 1/4-final 3

Lö 2018-05-12

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
577 P01-5 23:00 IK Sirius FBC - Nykvarns IF 1-3 HBO
581 P01-1 23:00 Storvreta IBK - FBS Bohemians (CZ) 2-4 Lu C
579 H-1 23:00 IBK Lockerud/Mariestad - FBC Lerum 4-0 JA 2
585 HJ18-3 23:00 AIK IBF - Värnamo IK 3-2 ORN
582 P04-1 23:00 Florbal Tešín (CZ) - Jakobsbergs IBF 2-11 Lu D
584 D-1 23:00 Djurgårdens IF IBS - Åkersberga IBF 3-4 MH
580 HJ18-4 23:00 Lillån IBK 1 - Hässelby SK Innebandy 5-4 Lu A
583 P01-2 23:00 Black Angeles A (CZ) - IBF Dalen 1-3 Lu B
578 P04-2 23:00 Bele Barkarby IF - Lillån IBK 3-1 JA 1
576 HM-1 23:00 BK Ockra - Vem 5-0 (WO) ENV
570 P02-4 22:10 IBF Gagnef - Tungelsta IF 1-3 Lu A
572 P02-6 22:10 IBK Lockerud - Älvsjö AIK 2-0 Lu D
575 P01-4 22:10 Farsta Sharks IBK - Tillberga IK/Skälby IBK 0-2 ORN
568 P04-2 22:10 Töjnan IBK - Partille IB 1 0-3 JA 1
574 P03-5 22:10 Linköping IBK U 31 - Telge SIBK 1-4 MH
571 P04-2 22:10 4 Player Team (CZ) - Ankarsviks BK 1-11 Lu C
573 DJ-2 22:10 Karlstad IBF U - Täby FC 0-1 Lu B
569 P03-5 22:10 FBS Slavia Plzen (CZ) - Sandvikens AIK 0-2 JA 2
567 P01-1 22:10 Ankarsvik BK - Nykvarns IF P 02 8-1 HBO
566 D-1 22:10 Hultberg/Björkås IBF - Bele Barkarby IF 3-5 ENV
562 HJ20-2 21:20 Vimmerby IBK - Bele Barkarby IF IBF 3-4 Lu D
564 F05-1 21:20 Åkersberga IBF (F06) - Storviks IF 2-1 MH
563 P04-1 21:20 101 Chodov Team (CZ) - Hofors IBK 1-2 Lu B
561 H-1 21:20 IBF Offensiv Lidingö - St Croix (NOR) 7-0 Lu C
560 P01-4 21:20 FBC CPP Bystron (CZ) - SB Vantaa (Fin) 8-0 Lu A
559 P05-4 21:20 Floorball Chodov (CZ) - Ingarö IF 4-5 JA 2
558 P05-4 21:20 Ilves Black (Fin) - AIK 1-3 JA 1
557 F05-1 21:20 Olimpia Osowa Gdansk (PL)(F06) - Tyresö/Trollbäcken IBK (F06) 6-3 HBO
556 HJ18-1 21:20 Rydboholms SK - Tungelsta IF 7-2 ENV
555 H-3 20:30 IBF Borlänge - Telge SIBK 5-0 ORN
554 F01-2 20:30 Telge SIBK - Sandvikens AIK 2-0 MH
551 P02-4 20:30 Lillån IBK - Strängnäs IBK 4-2 Lu C
553 P01-2 20:30 Örebro SK U - Torshälla IBK 1 2-0 Lu B
552 HJ18-1 20:30 Black Angels (CZ) - Västerås IB U 5-0 Lu D
550 P07-1 20:30 UKS Europejczyk Gdansk (08) - FBS Gorily Plzen (CZ) Dolt Lu A
549 F01-1 20:30 Black Angeles (CZ) - Huddinge IBS 0-2 JA 2
548 DJ-3 20:30 KFUM Kumla - Bele Barkarby IF 1-0 JA 1
547 DJ-1 20:30 Fagerås BK/GS86 - Pixbo/Wallenstam IBK 0-3 HBO
546 F01-1 20:30 IBF Säter - IK Sätra/GGIK 1-1 ENV
545 HM-2 19:40 FC Wolverines - Falu BS Bandy 2-2 SLA
544 DJ-2 19:40 IK Sirius FBC - IBF Backadalen/Zenith 1-4 ORN
542 P06-1 19:40 IBF Falun U - Floorball Chodov (CZ) Dolt Lu B
540 P04-3 19:40 Team Thurgau (Sch) - Floorball Chodov (CZ) 1-6 Lu C
543 H-3 19:40 IBK Härnsösand - Tillberga IK U 5-0 MH
541 F03-1 19:40 Täby FC Vit - Classic (Fin) 2-2 Lu D
539 F02-2 19:40 4 Player Team (CZ) - Ekerö IK 1-7 Lu A
537 F01-2 19:40 FBS Slavia Plzen (CZ) - IS Saga 4-2 JA 1
538 P05-3 19:40 Åkersberga IBF - Hässelby SK 2-0 JA 2
536 P06-1 19:40 Särö Seahawks - Vallentuna IBK Svart Dolt HBO
535 HJ18-6 19:40 IBF Backadalen - IBK KÖPING 2-2 ENV
532 P03-2 18:50 IK Sirius FBC - Ledbergs IF 5-1 MH
534 HM-2 18:50 B-Laget - Fyrvaktar Elofs BK 8-3 SLA
533 P02-1 18:50 Farsta Sharks IBK - Nykvarns IF 4-3 ORN
531 P03-3 18:50 FBS Bohemians (CZ) - Särö Seahawks 5-2 Lu B
525 HJ18-2 18:50 FBC Aspen / FBC Lerum - Farsta Sharks IBK 2-4 HBO
527 P03-4 18:50 IK Zenith 1 - Västerhaninge IBK 4-1 JA 2
530 P01-3 18:50 Floorball Chodov (CZ) - AIK IBF 3-1 Lu D
528 P01-1 18:50 Black Angeles B (CZ) - Lindås Waves 0-6 Lu A
529 F04-1 18:50 Västerhaninge IBK - FBS Bohemians (CZ) 0-6 Lu C
526 H-2 18:50 Floda IBK - IBF Falun U 2 1-0 JA 1
524 P03-1 18:50 Duvbo IK - Hofors IBK 2-2 ENV
517 DJ-1 18:00 Floorball Chodov (CZ) - Vendelsö IK 0-5 (WO) Lu A
513 HJ18-3 18:00 IBF Örebro - Åkersberga IBF 2-2 ENV
519 P06-1 18:00 Västerhaninge IBK - Vallentuna IBK Vit Dolt Lu D
522 HJ20-1 18:00 IBF Borlänge - Vendelsö IK 3-0 ORN
515 P07-1 18:00 Samuelsdals IF - Floorball Chodov (CZ) (P08) Dolt JA 1
521 HJ18-5 18:00 Skoghall IBK - Lillån IBK 2 2-4 MH
518 F02-2 18:00 Örebro Innebandy - Röbäcks IF 3-1 Lu C
520 P05-4 18:00 FBS Gorily Plzen (CZ) - Ilves Black (Fin) 1-4 Lu B
516 P01-5 18:00 IK Zenith - Västerås IB U 1-4 JA 2
523 HM-1 18:00 AXA All Star Team - Falun Västra 4-0 SLA
514 P02-5 18:00 Ankarsvik BK - KFUM Falun 3-2 HBO
512 HM-1 17:10 BK Ockra - IMA 3-1 SLA
505 F02-1 17:10 Västerås IB U - FBS Bohemians (CZ) 0-2 JA 2
511 P05-2 17:10 IBF Leksand - Vendelsö IK 8-3 ORN
507 F02-1 17:10 Team Thurgau (Sch) - Värmdö IF 4-1 Lu C
510 HJ18-6 17:10 IBF Norrköping - Rotebro IS IBK 1-3 MH
503 F01-2 17:10 Bele Barkarby IF IBF - Karlstad IBF U 3-0 HBO
509 P05-4 17:10 AIK - Floorball Chodov (CZ) 1-4 Lu B
506 H-1 17:10 IBF Falun U 1 - Torshälla IBK 4-3 Lu A
508 P05-1 17:10 Stäkets IF - FBS Bohemians (CZ) 6-3 Lu D
504 P05-2 17:10 TPS Tigers 2 (Fin) - Epic Team (CZ) 5-3 JA 1
502 P05-1 17:10 TPS Tigers 1 (Fin) - IBF Falun/HAIK 3-8 ENV
495 P02-3 16:20 Hässelby SK IBK 2 - Team Thurgau (Sch) 0-14 Lu A
501 HM-2 16:20 FC Wolverines - ISBH IK 3-2 SLA
491 P03-3 16:20 Ankarsvik BK - Töjnan IBK 1-2 ENV
500 F01-1 16:20 Fagerås BK/GS86 - Älvsjö AIK 6-0 ORN
493 P02-2 16:20 Black Angeles (CZ) - FBC Lerum 0-6 JA 1
499 P02-3 16:20 IBF Örebro - Telge SIBK 2-1 MH
496 P03-4 16:20 IBK Sundsvall U Nord - FBŠ Plzen (CZ) 1-1 Lu C
498 P03-1 16:20 Floorball Chodov (CZ) - Torshälla IBK 1-10 Lu B
494 F05-1 16:20 Hässelby SK - Västerhaninge IBK (F06) 7-2 JA 2
497 F01-3 16:20 Floorball Chodov (CZ) - Pixbo/Wallenstam IBK 1-0 Lu D
492 P02-5 16:20 Zug United (Sch) - Vendelsö IK 2-1 HBO
490 HM-2 15:30 Fyrvaktar Elofs BK - Liljans SK 2-3 SLA
484 HJ18-4 15:30 Ingarö IF - Onyx IBS 2-4 Lu A
486 F04-1 15:30 Partille IBS - FBS Bohemians (CZ) 0-5 Lu D
489 HJ18-5 15:30 Järfälla IBK - Ledbergs IF 1-8 ORN
482 P04-3 15:30 Hässelby SK IBK - Västerhaninge IBK 3-4 JA 1
488 P02-1 15:30 IBK Hallsta - Sandvikens AIK 2-5 MH
485 P02-2 15:30 Hässelby SK IBK 1 - IBF Norrköping 1-2 Lu C
487 F03-2 15:30 Olimpia Osowa Gdansk (PL) - Täby FC Svart 1-5 Lu B
483 P02-6 15:30 Ledbergs IF - Ekerö IK 5-2 JA 2
481 P01-2 15:30 Gävle GIK - IBF Falun U 4-1 HBO
480 P01-3 15:30 IBK Lockerud - Torshälla IBK 2 2-5 ENV
474 P07-1 14:40 IBF Falun U - TJ Sokol Nehvizdy (CZ) Dolt Lu C
470 F01-3 14:40 Rotebro IS IBK - IBF Hedemora 1-1 HBO
479 HM-1 14:40 Vem - John Pohlman Fan Club 2-3 SLA
472 D-1 14:40 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 3-2 JA 2
478 P07-1 14:40 Samuelsdals IF - IBF Falun U (P09) Dolt ORN
475 P07-1 14:40 Paskov Saurians (CZ) - 4 Player Team (CZ) Dolt Lu D
477 HJ18-4 14:40 IBF Falun U - Lillån IBK 1 2-2 MH
473 P04-2 14:40 Lillån IBK - 4 Player Team (CZ) 6-2 Lu A
476 P06-1 14:40 Floorball Chodov (CZ) - IBF Offensiv Lidingö 2 Dolt Lu B
471 D-1 14:40 Åkersberga IBF - IBF Falun U 1-3 JA 1
469 HJ18-2 14:40 Gävle GIK - Vendelsö IK 2-0 ENV
462 DJ-2 13:50 IBF Backadalen/Zenith - Sköndals IK 2-1 Lu A
468 P05-3 13:50 FBS Slavia Plzen (CZ) - Ilves 06 (Fin) 3-4 SLA
464 HJ18-1 13:50 Tungelsta IF - Västerås IB U 1-3 Lu D
467 HJ18-5 13:50 Lillån IBK 2 - Bele Barkarby IF IBF 5-7 ORN
460 P05-3 13:50 Team Thurgau (Sch) - Åkersberga IBF 2-2 JA 1
466 P04-2 13:50 Partille IB 1 - Ankarsviks BK 1-4 MH
463 F01-2 13:50 Bele Barkarby IF IBF - Telge SIBK 0-0 Lu C
465 P01-1 13:50 FBS Bohemians (CZ) - Nykvarns IF P 02 8-2 Lu B
461 HJ18-6 13:50 IBK KÖPING - Danderyds SK IBF 3-1 JA 2
459 P04-2 13:50 Bele Barkarby IF - Töjnan IBK 1-0 HBO
458 P04-1 13:50 Partille IB 2 - Hofors IBK 5-0 ENV
449 P02-5 13:00 KFUM Falun - Bele Barkarby IF 1-1 JA 1
453 P02-4 13:00 Tungelsta IF - Arlanda IBK 4-4 Lu D
451 F03-1 13:00 FBS Bohemians (CZ) - Täby FC Vit 1-4 Lu A
457 P04-1 13:00 Florbal Tešín (CZ) - Vendelsö Vipers 5-7 SLA
447 P03-3 13:00 Särö Seahawks - Samuelsdals IF 1-4 ENV
456 P03-2 13:00 Ledbergs IF - IBF Offensiv Lidingö 4-1 ORN
452 HJ18-6 13:00 Rotebro IS IBK - IBF Backadalen 5-0 Lu C
455 H-1 13:00 FBC Lerum - IBF Offensiv Lidingö 2-5 MH
450 P02-6 13:00 Älvsjö AIK - St Croix (NOR) 5-6 JA 2
454 H-2 13:00 Älvsjö AIK - IBF Falun U 2 7-1 Lu B
448 HJ18-3 13:00 Åkersberga IBF - AIK IBF 3-3 HBO
446 P06-1 12:10 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö 1 Dolt SLA
439 F05-1 12:10 Åkersberga IBF (F06) - Västerhaninge IBK (F06) 6-2 JA 2
441 D-1 12:10 Bele Barkarby IF - St Croix (NOR) 7-0 Lu C
445 P02-5 12:10 Vendelsö IK - Ankarsvik BK 0-3 ORN
437 F03-1 12:10 Classic (Fin) - Nora IBK 5-1 HBO
444 H-3 12:10 Tillberga IK U - IBF Borlänge 4-7 MH
440 P04-3 12:10 Västerhaninge IBK - Team Thurgau (Sch) 1-5 Lu A
442 DJ-1 12:10 Pixbo/Wallenstam IBK - Djurgårdens IF IBS 0-0 Lu D
438 DJ-1 12:10 Vendelsö IK - Fagerås BK/GS86 0-1 JA 1
436 H-2 12:10 Bele Barkarby IF - Floda IBK 4-5 ENV
430 P02-1 11:20 Nykvarns IF - 4 Player Team (CZ) 3-1 Lu C
426 P03-1 11:20 Torshälla IBK - Duvbo IK 0-3 HBO
435 F04-1 11:20 Örsundsbro IF - Partille IBS 1-0 SLA
428 F01-1 11:20 Älvsjö AIK - Black Angeles (CZ) 1-5 JA 2
434 P05-1 11:20 Bromma KFUM P 06 - TPS Tigers 1 (Fin) 3-7 ORN
431 P01-5 11:20 Nykvarns IF - FBS Slavia Plzen (CZ) 1-1 Lu D
433 P03-5 11:20 Sandvikens AIK - Linköping IBK U 31 4-2 MH
429 H-2 11:20 Floorball Chodov (CZ) - Surahammars IBF 8-4 Lu A
432 P03-5 11:20 Telge SIBK - IK Zenith 2 3-1 Lu B
427 P03-2 11:20 Paskov Saurians (CZ) - Black Angeles( CZ) 6-0 JA 1
425 P05-2 11:20 IK Frej - IBF Leksand 1-2 ENV
418 F03-2 10:30 Täby FC Svart - Floorball Chodov (CZ) 2-3 Lu A
424 P04-1 10:30 Jakobsbergs IBF - Partille IB 2 3-2 SLA
420 F04-1 10:30 FBS Bohemians (CZ) - Huddinge IK 4-1 Lu D
423 H-1 10:30 IBK Lockerud/Mariestad - IBF Falun U 1 2-1 ORN
416 HJ18-3 10:30 Värnamo IK - Floorball Chodov (CZ) 3-6 JA 1
422 P02-2 10:30 FBC Lerum - IBF Dalen 4-0 MH
419 HJ18-1 10:30 Partille IBS/Partille FBC - Black Angels (CZ) 1-4 Lu C
421 P01-2 10:30 IBF Falun U - Black Angeles A (CZ) 2-3 Lu B
417 H-3 10:30 Telge SIBK - 4 Player Team (CZ) 6-1 JA 2
415 F01-2 10:30 Karlstad IBF U - FBS Slavia Plzen (CZ) 3-1 HBO
414 P02-1 10:30 Sandvikens AIK - Farsta Sharks IBK 1-1 ENV
408 P03-4 09:40 Västerhaninge IBK - IBK Sundsvall U Nord 0-1 Lu C
404 P03-1 09:40 Hofors IBK - 4 Player Team (CZ) 1-5 HBO
413 P07-1 09:40 IBF Falun U 1 (P08) - 4 Player Team (CZ) Dolt SLA
406 F01-1 09:40 Fagerås BK/GS86 - IBF Säter 4-1 JA 2
412 DJ-2 09:40 Täby FC - IK Sirius FBC 0-0 ORN
409 P02-4 09:40 Strängnäs IBK - IBF Gagnef 3-5 Lu D
411 P01-5 09:40 Västerås IB U - IK Sirius FBC 2-2 MH
407 F01-3 09:40 Pixbo/Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 6-0 Lu A
410 P03-3 09:40 Töjnan IBK - FBS Bohemians (CZ) 1-7 Lu B
405 P03-4 09:40 FBŠ Plzen (CZ) - Team Thurgau (Sch) 2-9 JA 1
403 P01-4 09:40 SB Vantaa (Fin) - Arlanda IBK 2-2 ENV
397 P02-2 08:50 IBF Norrköping - Black Angeles (CZ) 0-4 Lu C
399 F04-1 08:50 Olimpia Osowa Gdansk (PL) - Floorball Chodov (CZ) 2-0 Lu B
402 P06-1 08:50 Särö Seahawks - Vallentuna IBK Vit Dolt SLA
395 P02-3 08:50 Team Thurgau (Sch) - Floorball Chodov (CZ) 4-4 JA 2
401 F03-2 08:50 Pixbo/Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF Svart 2-0 ORN
398 F03-1 08:50 Nora IBK - Bele Barkarby IF Vit 0-6 Lu D
400 P01-2 08:50 Gävle GIK - Örebro SK U 1-5 MH
396 P07-1 08:50 Västerhaninge IBK (P08) - TJ Sokol Nehvizdy (CZ) Dolt Lu A
394 P06-1 08:50 4 Player Team (CZ) - IBF Falun U Dolt JA 1
393 P01-4 08:50 Tillberga IK/Skälby IBK - FBC CPP Bystron (CZ) 3-3 HBO
392 P01-1 08:50 Lindås Waves - Ankarsvik BK 3-3 ENV
383 HJ20-2 08:00 Åkersberga IBF - Tungelsta IF 2-0 JA 1
387 P06-1 08:00 Töjnan IBK - Vallentuna IBK Svart Dolt Lu D
385 P02-3 08:00 Telge SIBK - Hässelby SK IBK 2 2-2 Lu A
391 P07-1 08:00 FBS Gorily Plzen (CZ) - IBF Falun U (P09) Dolt SLA
388 F01-3 08:00 IBF Hedemora - Floorball Chodov (CZ) 2-1 Lu B
390 H-2 08:00 Surahammars IBF - Bele Barkarby IF 3-26 ORN
386 P04-3 08:00 Floorball Chodov (CZ) - IBF Falun U 5-4 Lu C
389 HJ18-5 08:00 Ledbergs IF - Skoghall IBK 2-2 MH
384 P03-2 08:00 Black Angeles( CZ) - IK Sirius FBC 1-7 JA 2
382 HJ20-1 08:00 Rotebro IS IBK - IBF Falun U 0-4 HBO
381 HM-2 08:00 ISBH IK - Liljans SK 1-5 ENV

Fr 2018-05-11

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
372 HJ18-2 22:10 Vendelsö IK - FBC Aspen / FBC Lerum 0-0 JA 1
376 P01-3 22:10 AIK IBF - Insjöns IF BK 2-2 Lu D
374 H-1 22:10 Torshälla IBK - St Croix (NOR) 4-0 Lu A
380 HM-1 22:10 IMA - AXA All Star Team 1-1 SLA
377 P04-1 22:10 Jakobsbergs IBF - 101 Chodov Team (CZ) 5-2 Lu B
379 P01-2 22:10 Torshälla IBK 1 - IBF Dalen 0-6 ORN
375 P01-1 22:10 Black Angeles B (CZ) - Storvreta IBK 0-4 Lu C
378 P02-6 22:10 St Croix (NOR) - Ledbergs IF 3-8 MH
373 HJ18-2 22:10 Farsta Sharks IBK - FBC Ostrawa (CZ) 1-2 JA 2
371 F01-1 22:10 IK Sätra/GGIK - Huddinge IBS 0-1 HBO
370 F01-2 22:10 Sandvikens AIK - IS Saga 3-1 ENV
361 P05-4 21:20 FBS Gorily Plzen (CZ) - Floorball Chodov (CZ) 1-8 JA 1
365 F05-1 21:20 Storviks IF - Västerhaninge IBK (F06) 1-2 Lu D
363 P01-4 21:20 Arlanda IBK - Farsta Sharks IBK 0-2 Lu A
369 P04-1 21:20 Vendelsö Vipers - Partille IB 2 2-5 SLA
359 F05-1 21:20 Tyresö/Trollbäcken IBK (F06) - Hässelby SK 1-7 ENV
368 D-1 21:20 Hultberg/Björkås IBF - Åkersberga IBF 1-2 ORN
364 P02-6 21:20 Ekerö IK - IBK Lockerud 1-2 Lu C
367 HM-1 21:20 John Pohlman Fan Club - Falun Västra 3-6 MH
362 D-1 21:20 IBF Falun U - Vendelsö IK 1-1 JA 2
366 P01-3 21:20 Torshälla IBK 2 - Floorball Chodov (CZ) 1-6 Lu B
360 HJ18-4 21:20 Onyx IBS - IBF Falun U 4-5 HBO
351 HJ18-6 20:30 Danderyds SK IBF - IBF Norrköping 1-2 JA 2
355 P01-5 20:30 Nykvarns IF - Västerås IB U 3-0 Lu B
350 HJ18-5 20:30 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 4-3 JA 1
348 DJ-2 20:30 Sköndals IK - Karlstad IBF U 5-0 ENV
349 DJ-3 20:30 Bele Barkarby IF - IBF Falun U 6-1 HBO
354 P06-1 20:30 Särö Seahawks - Västerhaninge IBK Dolt Lu D
353 P03-5 20:30 IK Zenith 2 - FBS Slavia Plzen (CZ) 1-0 Lu C
352 P02-5 20:30 Bele Barkarby IF - Zug United (Sch) 4-2 Lu A
356 P05-4 20:30 Ilves Black (Fin) - Ingarö IF 3-3 MH
358 P04-2 20:30 4 Player Team (CZ) - Partille IB 1 3-5 SLA
357 H-2 20:30 Floda IBK - Älvsjö AIK 1-5 ORN
345 P01-2 19:40 Örebro SK U - IBF Falun U 4-0 MH
343 F03-1 19:40 Bele Barkarby IF Vit - FBS Bohemians (CZ) 3-4 Lu D
346 HJ18-1 19:40 Rydboholms SK - Partille IBS/Partille FBC 3-5 ORN
347 HM-2 19:40 ISBH IK - B-Laget 1-11 SLA
344 P01-1 19:40 Ankarsvik BK - FBS Bohemians (CZ) 0-3 Lu B
341 H-1 19:40 IBF Falun U 1 - FBC Lerum 3-4 Lu A
342 D-1 19:40 St Croix (NOR) - Djurgårdens IF IBS 1-9 Lu C
339 HJ18-5 19:40 Lillån IBK 2 - Ledbergs IF 2-2 JA 1
340 F01-2 19:40 Telge SIBK - Karlstad IBF U 1-3 JA 2
338 F01-1 19:40 IBF Säter - Älvsjö AIK 3-0 HBO
337 HJ18-6 19:40 IBK KÖPING - Rotebro IS IBK 2-2 ENV
331 F04-1 18:50 Floorball Chodov (CZ) - Örsundsbro IF 4-2 Lu C
333 F01-2 18:50 FBS Slavia Plzen (CZ) - Sandvikens AIK 4-1 Lu B
336 HM-2 18:50 Falu BS Bandy - Fyrvaktar Elofs BK 4-5 SLA
329 P02-2 18:50 IBF Dalen - Hässelby SK IBK 1 3-1 JA 2
335 P01-4 18:50 SB Vantaa (Fin) - Tillberga IK/Skälby IBK 1-4 ORN
332 P01-1 18:50 Storvreta IBK - Lindås Waves 2-3 Lu D
334 P02-5 18:50 KFUM Falun - Vendelsö IK 2-2 MH
330 F04-1 18:50 Huddinge IK - Västerhaninge IBK 4-1 Lu A
328 DJ-1 18:50 Pixbo/Wallenstam IBK - Vendelsö IK 2-3 JA 1
327 P02-2 18:50 FBC Lerum - IBF Norrköping 9-0 HBO
326 P02-4 18:50 Arlanda IBK - Lillån IBK 1-1 ENV
316 P01-2 18:00 Black Angeles A (CZ) - Torshälla IBK 1 5-2 HBO
320 P04-1 18:00 101 Chodov Team (CZ) - Partille IB 2 2-3 Lu C
318 P07-1 18:00 Västerhaninge IBK (P08) - UKS Europejczyk Gdansk (08) Dolt JA 2
325 F05-1 18:00 Olimpia Osowa Gdansk (PL)(F06) - Åkersberga IBF (F06) 4-4 SLA
321 P02-1 18:00 4 Player Team (CZ) - IBK Hallsta 4-3 Lu D
324 P03-3 18:00 Samuelsdals IF - Ankarsvik BK 3-2 ORN
319 P04-3 18:00 Floorball Chodov (CZ) - Västerhaninge IBK 7-3 Lu A
322 HJ18-2 18:00 FBC Ostrawa (CZ) - Gävle GIK 4-3 Lu B
317 H-3 18:00 4 Player Team (CZ) - IBK Härnsösand 1-3 JA 1
315 F01-2 18:00 IS Saga - Bele Barkarby IF IBF 0-5 ENV
309 P02-3 17:10 Floorball Chodov (CZ) - IBF Örebro 2-0 Lu C
311 H-2 17:10 IBF Falun U 2 - Floorball Chodov (CZ) 1-2 Lu B
314 P06-1 17:10 4 Player Team (CZ) - IBF Offensiv Lidingö 2 Dolt SLA
307 HJ18-1 17:10 Black Angels (CZ) - Tungelsta IF 8-1 JA 2
313 HJ18-3 17:10 Värnamo IK - Åkersberga IBF 2-5 ORN
310 P03-1 17:10 4 Player Team (CZ) - Floorball Chodov (CZ) 8-5 Lu D
312 F01-1 17:10 Huddinge IBS - Fagerås BK/GS86 1-0 MH
308 P07-1 17:10 IBF Falun U 1 (P08) - Floorball Chodov (CZ) (P08) Dolt Lu A
306 P06-1 17:10 Floorball Chodov (CZ) - Vallentuna IBK Vit Dolt JA 1
305 P01-5 17:10 FBS Slavia Plzen (CZ) - IK Zenith 4-1 HBO
304 DJ-3 17:10 Hofors IBK/KAIS Mora IF - KFUM Kumla 3-3 ENV
295 P03-2 16:20 Paskov Saurians (CZ) - Ledbergs IF 1-6 JA 1
299 DJ-1 16:20 Djurgårdens IF IBS - Floorball Chodov (CZ) 5-0 (WO) Lu D
297 P03-4 16:20 Team Thurgau (Sch) - IK Zenith 1 7-1 Lu A
303 HM-1 16:20 AXA All Star Team - John Pohlman Fan Club 17-0 SLA
300 F03-2 16:20 Floorball Chodov (CZ) - Pixbo/Wallenstam IBK 3-0 Lu B
302 P06-1 16:20 Vallentuna IBK Svart - IBF Offensiv Lidingö 1 Dolt ORN
298 F03-1 16:20 Classic (Fin) - FBS Bohemians (CZ) 2-5 Lu C
301 P01-3 16:20 Insjöns IF BK - IBK Lockerud 4-2 MH
296 P04-3 16:20 IBF Falun U - Hässelby SK IBK 3-0 JA 2
294 P01-1 16:20 Nykvarns IF P 02 - Black Angeles B (CZ) 6-2 HBO
293 DJ-2 16:20 IBF Backadalen/Zenith - Täby FC 0-3 ENV
287 F04-1 15:30 Västerhaninge IBK - Floorball Chodov (CZ) 1-3 Lu C
289 H-2 15:30 Bele Barkarby IF - Älvsjö AIK 4-3 Lu B
292 HM-1 15:30 Vem - IMA 2-11 SLA
285 P05-3 15:30 Hässelby SK - Team Thurgau (Sch) 2-0 JA 2
291 P04-2 15:30 Ankarsviks BK - Bele Barkarby IF 4-3 ORN
288 P02-3 15:30 Team Thurgau (Sch) - Telge SIBK 2-0 Lu D
290 H-3 15:30 Telge SIBK - Tillberga IK U 6-4 MH
286 P03-4 15:30 FBŠ Plzen (CZ) - Västerhaninge IBK 1-5 Lu A
284 F04-1 15:30 Örsundsbro IF - Olimpia Osowa Gdansk (PL) 2-1 JA 1
283 P03-2 15:30 IBF Offensiv Lidingö - IK Sirius FBC 2-3 HBO
282 P04-2 15:30 Töjnan IBK - Lillån IBK 1-2 ENV
274 F01-1 14:40 Black Angeles (CZ) - IK Sätra/GGIK 3-2 JA 2
278 HJ18-3 14:40 Floorball Chodov (CZ) - IBF Örebro 2-2 Lu B
276 P03-5 14:40 FBS Slavia Plzen (CZ) - Telge SIBK 1-2 Lu C
272 D-1 14:40 Bele Barkarby IF - IBF Falun U 2-1 HBO
281 F05-1 14:40 Hässelby SK - Storviks IF 7-0 SLA
277 P05-2 14:40 Vendelsö IK - TPS Tigers 2 (Fin) 0-8 Lu D
280 P05-1 14:40 IBF Falun/HAIK - Stäkets IF 1-5 ORN
275 F01-3 14:40 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 1-2 Lu A
279 P03-3 14:40 Särö Seahawks - Töjnan IBK 2-0 MH
273 HJ18-4 14:40 Hässelby SK Innebandy - Ingarö IF 1-5 JA 1
271 P03-1 14:40 Hofors IBK - Torshälla IBK 1-4 ENV
265 H-1 13:50 IBF Offensiv Lidingö - Torshälla IBK 3-4 Lu C
267 P01-4 13:50 FBC CPP Bystron (CZ) - Farsta Sharks IBK 2-0 Lu B
270 HM-2 13:50 Falu BS Bandy - B-Laget 1-4 SLA
263 F05-1 13:50 Västerhaninge IBK (F06) - Olimpia Osowa Gdansk (PL)(F06) 1-7 JA 2
269 P01-5 13:50 IK Sirius FBC - IK Zenith 1-1 ORN
266 D-1 13:50 Vendelsö IK - Åkersberga IBF 4-1 Lu D
268 P02-1 13:50 Nykvarns IF - Sandvikens AIK 7-0 MH
264 P03-5 13:50 IK Zenith 2 - Linköping IBK U 31 2-4 Lu A
262 F01-3 13:50 Pixbo/Wallenstam IBK - IBF Hedemora 2-0 JA 1
261 P02-4 13:50 Tungelsta IF - Strängnäs IBK 3-2 HBO
260 P02-6 13:50 Ledbergs IF - Älvsjö AIK 3-1 ENV
252 HJ18-5 13:00 Skoghall IBK - Järfälla IBK 10-3 JA 2
256 P02-5 13:00 Ankarsvik BK - Zug United (Sch) 4-2 Lu B
254 HJ20-1 13:00 IBF Borlänge - Rotebro IS IBK 0-0 Lu C
257 F03-2 13:00 Pixbo/Wallenstam IBK - Täby FC Svart 3-2 MH
259 HM-1 13:00 Falun Västra - BK Ockra 1-5 SLA
255 H-2 13:00 Floda IBK - Surahammars IBF 18-0 Lu D
258 F03-1 13:00 Bele Barkarby IF Vit - Classic (Fin) 2-1 ORN
253 P03-3 13:00 FBS Bohemians (CZ) - Ankarsvik BK 9-2 Lu A
251 P04-3 13:00 Västerhaninge IBK - IBF Falun U 4-1 JA 1
250 P02-2 13:00 IBF Norrköping - IBF Dalen 1-6 HBO
249 F04-1 13:00 Huddinge IK - Partille IBS 2-2 ENV
246 HJ18-6 12:10 IBF Backadalen - IBF Norrköping 4-2 MH
244 F03-2 12:10 Bele Barkarby IF Svart - Olimpia Osowa Gdansk (PL) 4-2 Lu D
242 F04-1 12:10 Olimpia Osowa Gdansk (PL) - Västerhaninge IBK 1-0 Lu A
248 F05-1 12:10 Åkersberga IBF (F06) - Tyresö/Trollbäcken IBK (F06) 1-0 SLA
245 P03-2 12:10 IK Sirius FBC - Paskov Saurians (CZ) 2-0 Lu B
247 H-3 12:10 IBF Borlänge - IBK Härnsösand 3-0 ORN
243 DJ-2 12:10 IK Sirius FBC - Karlstad IBF U 5-1 Lu C
241 P07-1 12:10 Västerhaninge IBK (P08) - IBF Falun U 1 (P08) Dolt JA 2
239 P05-3 12:10 Ilves 06 (Fin) - Åkersberga IBF 1-1 HBO
240 P05-3 12:10 Team Thurgau (Sch) - FBS Slavia Plzen (CZ) 5-1 JA 1
238 H-2 12:10 IBF Falun U 2 - Bele Barkarby IF 1-6 ENV
235 HJ20-2 11:20 Åkersberga IBF - Vimmerby IBK 2-2 MH
231 HJ20-1 11:20 Vendelsö IK - IBF Falun U 1-4 Lu A
233 P05-2 11:20 Epic Team (CZ) - IK Frej 8-1 Lu D
229 P03-4 11:20 IBK Sundsvall U Nord - IK Zenith 1 9-0 JA 1
234 P03-1 11:20 Duvbo IK - Floorball Chodov (CZ) 4-3 Lu B
237 P04-1 11:20 Vendelsö Vipers - Jakobsbergs IBF 3-3 SLA
232 P05-1 11:20 FBS Bohemians (CZ) - Bromma KFUM P 06 3-3 Lu C
236 P05-1 11:20 Stäkets IF - TPS Tigers 1 (Fin) 8-0 ORN
230 P01-5 11:20 Västerås IB U - FBS Slavia Plzen (CZ) 3-4 JA 2
228 P05-2 11:20 TPS Tigers 2 (Fin) - IBF Leksand 1-2 HBO
227 P02-6 11:20 St Croix (NOR) - IBK Lockerud 1-7 ENV
221 P02-3 10:30 Hässelby SK IBK 2 - IBF Örebro 0-6 Lu C
223 F01-3 10:30 Floorball Chodov (CZ) - Rotebro IS IBK 1-3 Lu B
226 P04-1 10:30 Hofors IBK - Florbal Tešín (CZ) 4-4 SLA
219 P07-1 10:30 UKS Europejczyk Gdansk (08) - Floorball Chodov (CZ) (P08) Dolt JA 2
225 HJ18-3 10:30 AIK IBF - IBF Örebro 0-3 ORN
222 F04-1 10:30 FBS Bohemians (CZ) - Örsundsbro IF 5-1 Lu D
224 P02-1 10:30 Farsta Sharks IBK - IBK Hallsta 2-2 MH
220 F03-1 10:30 Nora IBK - Täby FC Vit 0-7 Lu A
218 P04-3 10:30 Team Thurgau (Sch) - Hässelby SK IBK 1-0 JA 1
217 HJ18-6 10:30 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF 1-3 HBO
216 HJ20-2 10:30 Tungelsta IF - Bele Barkarby IF IBF 1-3 ENV
207 F01-3 09:40 IBF Hedemora - Hässelby SK IBK 3-0 JA 1
211 DJ-1 09:40 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 2-1 Lu D
209 P02-2 09:40 Black Angeles (CZ) - Hässelby SK IBK 1 6-3 Lu A
215 P07-1 09:40 TJ Sokol Nehvizdy (CZ) - Paskov Saurians (CZ) Dolt SLA
212 DJ-1 09:40 Fagerås BK/GS86 - Floorball Chodov (CZ) 5-0 (WO) Lu B
214 P02-4 09:40 IBF Gagnef - Lillån IBK 2-2 ORN
210 P01-3 09:40 AIK IBF - Torshälla IBK 2 1-2 Lu C
213 HM-2 09:40 Liljans SK - FC Wolverines 6-0 MH
208 F01-2 09:40 Bele Barkarby IF IBF - FBS Slavia Plzen (CZ) 1-1 JA 2
206 P03-2 09:40 Ledbergs IF - Black Angeles( CZ) 12-1 HBO
205 HJ18-4 09:40 Lillån IBK 1 - Onyx IBS 2-5 ENV
196 F04-1 08:50 Huddinge IK - Olimpia Osowa Gdansk (PL) 1-2 JA 1
200 F02-1 08:50 Västerås IB U - Team Thurgau (Sch) 1-2 Lu D
198 F02-2 08:50 Örebro Innebandy - 4 Player Team (CZ) 7-1 Lu A
204 P06-1 08:50 Töjnan IBK - 4 Player Team (CZ) Dolt SLA
201 P01-2 08:50 IBF Dalen - Gävle GIK 2-2 Lu B
203 H-1 08:50 St Croix (NOR) - IBK Lockerud/Mariestad 0-9 ORN
199 P02-1 08:50 Sandvikens AIK - 4 Player Team (CZ) 4-1 Lu C
202 HJ18-1 08:50 Partille IBS/Partille FBC - Tungelsta IF 2-3 MH
197 F04-1 08:50 Partille IBS - Floorball Chodov (CZ) 1-1 JA 2
195 P06-1 08:50 Vallentuna IBK Vit - IBF Offensiv Lidingö 2 Dolt HBO
194 P04-2 08:50 Lillån IBK - Partille IB 1 4-3 ENV
185 P06-1 08:00 IBF Offensiv Lidingö 1 - IBF Falun U Dolt JA 1
189 F03-2 08:00 Floorball Chodov (CZ) - Olimpia Osowa Gdansk (PL) 2-2 Lu D
187 F02-2 08:00 Röbäcks IF - Ekerö IK 0-7 Lu A
193 P07-1 08:00 Samuelsdals IF - FBS Gorily Plzen (CZ) Dolt SLA
183 P05-2 08:00 Vendelsö IK - IK Frej 1-4 ENV
192 F03-2 08:00 Täby FC Svart - Bele Barkarby IF Svart 0-1 ORN
188 F02-1 08:00 FBS Bohemians (CZ) - Värmdö IF 3-4 Lu C
191 P05-1 08:00 IBF Falun/HAIK - Bromma KFUM P 06 4-2 MH
186 P05-2 08:00 IBF Leksand - Epic Team (CZ) 1-2 JA 2
190 P05-1 08:00 TPS Tigers 1 (Fin) - FBS Bohemians (CZ) 4-3 Lu B
184 P05-4 08:00 Ingarö IF - AIK 1-1 HBO

To 2018-05-10

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
181 P02-6 22:10 Älvsjö AIK - Ekerö IK 3-3 ORN
176 F01-1 22:10 Älvsjö AIK - IK Sätra/GGIK 1-3 Lu A
178 P01-1 22:10 Storvreta IBK - Nykvarns IF P 02 3-0 Lu D
182 HM-1 22:10 Vem - Falun Västra 2-6 SLA
174 P03-4 22:10 Västerhaninge IBK - Team Thurgau (Sch) 1-7 JA 1
180 HM-2 22:10 ISBH IK - Falu BS Bandy 0-3 MH
177 P01-4 22:10 Tillberga IK/Skälby IBK - Arlanda IBK 3-2 Lu C
179 P01-1 22:10 Lindås Waves - FBS Bohemians (CZ) 0-5 Lu B
175 H-3 22:10 Tillberga IK U - 4 Player Team (CZ) 6-1 JA 2
173 P01-2 22:10 IBF Falun U - Torshälla IBK 1 3-3 HBO
172 HJ18-2 22:10 Farsta Sharks IBK - Vendelsö IK 0-1 ENV
163 P03-3 21:20 Töjnan IBK - Samuelsdals IF 2-8 JA 1
167 F01-2 21:20 Telge SIBK - IS Saga 5-0 Lu D
165 H-2 21:20 Floorball Chodov (CZ) - Floda IBK 0-10 Lu A
171 P04-2 21:20 Töjnan IBK - Ankarsviks BK 0-16 SLA
168 P02-5 21:20 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF 0-4 Lu B
170 HJ18-5 21:20 Ledbergs IF - Bele Barkarby IF IBF 5-2 ORN
166 D-1 21:20 IBF Falun U - St Croix (NOR) 5-0 Lu C
169 F01-2 21:20 Karlstad IBF U - Sandvikens AIK 7-0 MH
164 HJ18-2 21:20 FBC Aspen / FBC Lerum - Gävle GIK 1-2 JA 2
162 HM-1 21:20 IMA - John Pohlman Fan Club 10-0 HBO
161 P01-2 21:20 Örebro SK U - IBF Dalen 3-3 ENV
155 F05-1 20:30 Tyresö/Trollbäcken IBK (F06) - Storviks IF 5-0 Lu C
157 P01-3 20:30 Floorball Chodov (CZ) - IBK Lockerud 3-3 Lu B
160 P04-2 20:30 Bele Barkarby IF - 4 Player Team (CZ) 3-3 SLA
153 DJ-2 20:30 Täby FC - Sköndals IK 6-2 JA 2
159 HM-2 20:30 FC Wolverines - Fyrvaktar Elofs BK 6-2 ORN
156 HJ18-1 20:30 Rydboholms SK - Västerås IB U 0-5 Lu D
158 F01-1 20:30 IBF Säter - Huddinge IBS 2-4 MH
154 P03-1 20:30 Torshälla IBK - 4 Player Team (CZ) 3-1 Lu A
152 HJ18-3 20:30 Åkersberga IBF - Floorball Chodov (CZ) 0-3 JA 1
151 P04-1 20:30 Vendelsö Vipers - Hofors IBK 4-1 HBO
150 HM-1 20:30 BK Ockra - AXA All Star Team 0-8 ENV
142 P05-4 19:40 Ingarö IF - FBS Gorily Plzen (CZ) 7-0 JA 2
146 F01-1 19:40 Fagerås BK/GS86 - Black Angeles (CZ) 4-2 Lu B
144 P04-1 19:40 Florbal Tešín (CZ) - 101 Chodov Team (CZ) 7-2 Lu C
140 P01-1 19:40 Black Angeles B (CZ) - Ankarsvik BK 0-16 HBO
149 P07-1 19:40 TJ Sokol Nehvizdy (CZ) - IBF Falun U (P09) Dolt SLA
145 P02-3 19:40 Telge SIBK - Floorball Chodov (CZ) 4-1 Lu D
148 H-1 19:40 IBF Falun U 1 - St Croix (NOR) 11-1 ORN
143 P05-3 19:40 Hässelby SK - Ilves 06 (Fin) 5-5 Lu A
147 DJ-3 19:40 Bele Barkarby IF - Hofors IBK/KAIS Mora IF 7-1 MH
141 P02-4 19:40 Strängnäs IBK - Arlanda IBK 2-3 JA 1
139 D-1 19:40 Djurgårdens IF IBS - Hultberg/Björkås IBF 1-3 ENV
133 HJ18-4 18:50 Onyx IBS - Hässelby SK Innebandy 10-1 Lu C
135 DJ-1 18:50 Floorball Chodov (CZ) - Pixbo/Wallenstam IBK 0-5 (WO) Lu B
138 F05-1 18:50 Olimpia Osowa Gdansk (PL)(F06) - Hässelby SK 0-12 SLA
131 P02-2 18:50 Hässelby SK IBK 1 - FBC Lerum 2-2 JA 2
137 P03-5 18:50 Telge SIBK - Sandvikens AIK 3-2 ORN
134 H-1 18:50 FBC Lerum - Torshälla IBK 6-2 Lu D
136 P01-3 18:50 Torshälla IBK 2 - Insjöns IF BK 0-3 MH
132 P02-2 18:50 IBF Dalen - Black Angeles (CZ) 2-1 Lu A
130 HJ18-2 18:50 Vendelsö IK - FBC Ostrawa (CZ) 4-6 JA 1
129 H-3 18:50 IBK Härnsösand - Telge SIBK 5-1 HBO
128 P01-1 18:50 Nykvarns IF P 02 - Lindås Waves 0-3 ENV
119 P03-2 18:00 IBF Offensiv Lidingö - Paskov Saurians (CZ) 4-3 JA 1
123 H-2 18:00 Älvsjö AIK - Floorball Chodov (CZ) 7-0 Lu D
121 P01-2 18:00 Gävle GIK - Black Angeles A (CZ) 3-3 Lu A
127 P07-1 18:00 IBF Falun U - 4 Player Team (CZ) Dolt SLA
124 F04-1 18:00 Olimpia Osowa Gdansk (PL) - Partille IBS 1-3 Lu B
126 P01-4 18:00 Farsta Sharks IBK - SB Vantaa (Fin) 3-1 ORN
122 HJ18-6 18:00 IBF Norrköping - IBK KÖPING 0-3 Lu C
125 H-1 18:00 IBK Lockerud/Mariestad - IBF Offensiv Lidingö 7-2 MH
120 HJ18-4 18:00 IBF Falun U - Ingarö IF 1-3 JA 2
118 HJ20-2 18:00 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 4-4 HBO
117 D-1 18:00 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF 0-5 ENV
107 DJ-2 17:10 Karlstad IBF U - IBF Backadalen/Zenith 0-1 HBO
111 P03-1 17:10 Floorball Chodov (CZ) - Hofors IBK 5-2 Lu C
109 H-3 17:10 4 Player Team (CZ) - IBF Borlänge 0-9 JA 2
116 P04-2 17:10 Partille IB 1 - Bele Barkarby IF 2-3 SLA
112 F02-2 17:10 4 Player Team (CZ) - Röbäcks IF 2-1 Lu D
115 P02-6 17:10 IBK Lockerud - Ledbergs IF 2-3 ORN
110 P02-5 17:10 Zug United (Sch) - KFUM Falun 3-2 Lu A
114 HJ20-2 17:10 Vimmerby IBK - Tungelsta IF 2-5 MH
108 P03-5 17:10 Linköping IBK U 31 - FBS Slavia Plzen (CZ) 1-5 JA 1
106 HJ18-6 17:10 Danderyds SK IBF - IBF Backadalen 1-3 ENV
104 P02-5 16:20 Bele Barkarby IF - Ankarsvik BK 2-5 ORN
102 DJ-3 16:20 IBF Falun U - KFUM Kumla 2-2 Lu B
105 P04-2 16:20 4 Player Team (CZ) - Töjnan IBK 3-2 SLA
103 HJ18-3 16:20 IBF Örebro - Värnamo IK 4-3 MH
101 HJ18-1 16:20 Västerås IB U - Partille IBS/Partille FBC 4-1 Lu D
99 P05-3 16:20 Ilves 06 (Fin) - Team Thurgau (Sch) 1-7 Lu A
100 P05-4 16:20 Floorball Chodov (CZ) - Ilves Black (Fin) 5-1 Lu C
98 P07-1 16:20 FBS Gorily Plzen (CZ) - Paskov Saurians (CZ) Dolt JA 2
97 F04-1 16:20 Floorball Chodov (CZ) - FBS Bohemians (CZ) 0-4 JA 1
96 P01-5 16:20 IK Zenith - Nykvarns IF 2-3 HBO
95 P02-1 16:20 IBK Hallsta - Nykvarns IF 2-4 ENV
94 F01-2 15:30 IS Saga - Karlstad IBF U 0-5 SLA
92 P05-2 15:30 IK Frej - TPS Tigers 2 (Fin) 0-2 MH
87 P03-4 15:30 IK Zenith 1 - FBŠ Plzen (CZ) 8-0 JA 2
89 F01-3 15:30 Rotebro IS IBK - Pixbo/Wallenstam IBK 1-4 Lu C
93 H-1 15:30 St Croix (NOR) - FBC Lerum 2-5 ORN
85 P03-5 15:30 Sandvikens AIK - IK Zenith 2 5-2 HBO
91 P04-1 15:30 Partille IB 2 - Florbal Tešín (CZ) 2-1 Lu B
88 P06-1 15:30 Floorball Chodov (CZ) - Vallentuna IBK Svart Dolt Lu A
90 P05-3 15:30 Åkersberga IBF - FBS Slavia Plzen (CZ) 7-0 Lu D
86 D-1 15:30 St Croix (NOR) - Vendelsö IK 1-16 JA 1
84 P02-6 15:30 Ekerö IK - St Croix (NOR) 5-7 ENV
77 P02-1 14:40 4 Player Team (CZ) - Farsta Sharks IBK 0-1 Lu A
83 P06-1 14:40 IBF Offensiv Lidingö 1 - Särö Seahawks Dolt SLA
73 F04-1 14:40 Örsundsbro IF - Huddinge IK 3-1 ENV
82 P03-3 14:40 Ankarsvik BK - Särö Seahawks 0-3 ORN
75 P06-1 14:40 4 Player Team (CZ) - Västerhaninge IBK Dolt JA 1
81 H-2 14:40 Surahammars IBF - IBF Falun U 2 0-4 MH
78 P01-4 14:40 Arlanda IBK - FBC CPP Bystron (CZ) 1-3 Lu C
80 P03-1 14:40 4 Player Team (CZ) - Duvbo IK 2-3 Lu B
76 F04-1 14:40 Partille IBS - Västerhaninge IBK 2-1 JA 2
79 P05-2 14:40 Epic Team (CZ) - Vendelsö IK 8-0 Lu D
74 F03-2 14:40 Olimpia Osowa Gdansk (PL) - Pixbo/Wallenstam IBK 2-4 HBO
72 P04-2 13:50 Ankarsviks BK - Lillån IBK 3-3 SLA
65 P02-4 13:50 Lillån IBK - Tungelsta IF 3-6 JA 2
71 DJ-1 13:50 Djurgårdens IF IBS - Fagerås BK/GS86 7-3 ORN
67 P01-2 13:50 Torshälla IBK 1 - Gävle GIK 1-4 Lu C
70 HJ18-5 13:50 Järfälla IBK - Lillån IBK 2 7-5 MH
63 D-1 13:50 Hultberg/Björkås IBF - IBF Falun U 1-3 HBO
69 P01-1 13:50 FBS Bohemians (CZ) - Black Angeles B (CZ) 8-0 Lu B
66 HJ18-3 13:50 Floorball Chodov (CZ) - AIK IBF 2-3 Lu A
68 P01-3 13:50 IBK Lockerud - AIK IBF 1-4 Lu D
64 F03-1 13:50 FBS Bohemians (CZ) - Nora IBK 7-0 JA 1
62 F01-2 13:50 Sandvikens AIK - Bele Barkarby IF IBF 2-2 ENV
60 HM-2 13:00 Liljans SK - B-Laget 3-3 ORN
58 F01-2 13:00 FBS Slavia Plzen (CZ) - Telge SIBK 1-0 Lu B
61 P06-1 13:00 IBF Offensiv Lidingö 2 - Töjnan IBK Dolt SLA
59 P01-1 13:00 Ankarsvik BK - Storvreta IBK 3-4 MH
57 F05-1 13:00 Västerhaninge IBK (F06) - Tyresö/Trollbäcken IBK (F06) 2-1 Lu D
55 H-1 13:00 Torshälla IBK - IBK Lockerud/Mariestad 1-11 Lu A
56 P01-3 13:00 Insjöns IF BK - Floorball Chodov (CZ) 4-3 Lu C
54 P04-1 13:00 101 Chodov Team (CZ) - Vendelsö Vipers 3-6 JA 2
53 P02-3 13:00 IBF Örebro - Team Thurgau (Sch) 5-1 JA 1
52 F01-1 13:00 Huddinge IBS - Älvsjö AIK 8-0 HBO
51 HJ18-5 13:00 Bele Barkarby IF IBF - Skoghall IBK 6-1 ENV
50 P04-1 12:10 Hofors IBK - Jakobsbergs IBF 1-8 SLA
48 DJ-2 12:10 Sköndals IK - IK Sirius FBC 1-3 MH
42 HJ18-4 12:10 Hässelby SK Innebandy - IBF Falun U 3-4 JA 1
49 F02-1 12:10 Värmdö IF - Västerås IB U 0-4 ORN
44 P01-5 12:10 FBS Slavia Plzen (CZ) - IK Sirius FBC 1-2 Lu A
47 P01-2 12:10 Black Angeles A (CZ) - Örebro SK U 2-2 Lu B
40 F05-1 12:10 Hässelby SK - Åkersberga IBF (F06) 4-0 ENV
46 P05-3 12:10 FBS Slavia Plzen (CZ) - Hässelby SK 1-5 Lu D
43 P07-1 12:10 Floorball Chodov (CZ) (P08) - Västerhaninge IBK (P08) Dolt JA 2
45 P03-4 12:10 Team Thurgau (Sch) - IBK Sundsvall U Nord 2-3 Lu C
41 P03-2 12:10 Black Angeles( CZ) - IBF Offensiv Lidingö 1-10 HBO
39 P05-4 11:20 AIK - FBS Gorily Plzen (CZ) 7-1 SLA
37 H-1 11:20 IBF Offensiv Lidingö - IBF Falun U 1 1-4 MH
35 P02-3 11:20 Floorball Chodov (CZ) - Hässelby SK IBK 2 3-2 Lu D
38 F02-2 11:20 Ekerö IK - Örebro Innebandy 0-3 ORN
36 F03-2 11:20 Bele Barkarby IF Svart - Floorball Chodov (CZ) 4-0 Lu B
34 F04-1 11:20 FBS Bohemians (CZ) - Olimpia Osowa Gdansk (PL) 8-2 Lu C
33 F04-1 11:20 Floorball Chodov (CZ) - Huddinge IK 1-2 Lu A
32 F01-3 11:20 Hässelby SK IBK - Floorball Chodov (CZ) 0-1 JA 2
31 P04-3 11:20 Hässelby SK IBK - Floorball Chodov (CZ) 1-1 JA 1
30 HJ20-1 11:20 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK 4-2 HBO
29 P02-4 11:20 Arlanda IBK - IBF Gagnef 4-3 ENV
28 P06-1 10:30 IBF Falun U - Vallentuna IBK Vit Dolt SLA
25 D-1 10:30 Djurgårdens IF IBS - Bele Barkarby IF 2-7 Lu B
23 F04-1 10:30 Västerhaninge IBK - Örsundsbro IF 0-1 Lu C
27 HJ18-2 10:30 Gävle GIK - Farsta Sharks IBK 0-0 ORN
24 HJ18-4 10:30 Ingarö IF - Lillån IBK 1 5-3 Lu D
22 F03-1 10:30 Täby FC Vit - Bele Barkarby IF Vit 2-3 Lu A
21 P01-2 10:30 IBF Dalen - IBF Falun U 2-2 JA 2
20 P05-1 10:30 Bromma KFUM P 06 - Stäkets IF 1-4 JA 1
19 F01-1 10:30 IK Sätra/GGIK - Fagerås BK/GS86 0-2 HBO
16 HJ20-1 09:40 IBF Falun U - IBF Borlänge 2-2 Lu B
18 P07-1 09:40 Samuelsdals IF - IBF Falun U Dolt ORN
17 HM-1 09:40 John Pohlman Fan Club - BK Ockra 2-4 MH
14 F01-1 09:40 Black Angeles (CZ) - IBF Säter 1-0 Lu C
10 HM-2 09:40 Fyrvaktar Elofs BK - ISBH IK 3-3 HBO
11 P07-1 09:40 IBF Falun U 1 (P08) - UKS Europejczyk Gdansk (08) Dolt JA 1
13 P04-3 09:40 IBF Falun U - Team Thurgau (Sch) 3-6 Lu A
12 F05-1 09:40 Storviks IF - Olimpia Osowa Gdansk (PL)(F06) 1-0 JA 2
15 HM-1 09:40 Falun Västra - IMA 1-4 Lu D
3 HM-1 08:50 AXA All Star Team - Vem 11-1 JA 2
1 DJ-3 08:50 Hofors IBK/KAIS Mora IF - IBF Falun U 1-0 HBO
5 P05-1 08:50 FBS Bohemians (CZ) - IBF Falun/HAIK 3-3 Lu C
8 HM-2 08:50 Falu BS Bandy - Liljans SK 4-5 MH
6 HJ18-1 08:50 Black Angels (CZ) - Rydboholms SK 2-6 Lu D
7 P03-3 08:50 Samuelsdals IF - FBS Bohemians (CZ) 2-4 Lu B
4 F02-1 08:50 Team Thurgau (Sch) - FBS Bohemians (CZ) 3-6 Lu A
9 HM-2 08:50 B-Laget - FC Wolverines 9-2 ORN
2 HJ18-2 08:50 FBC Ostrawa (CZ) - FBC Aspen / FBC Lerum 3-4 JA 1